УРОК МАТЕМАТИКИ
У 2 КЛАСІ
Тема.
Закріплення випадків додавання і віднімання, пов’язані з нумерацією чисел. Задачі на знаходження третього доданка.
Мета: закріплювати
вміння додавати і віднімати числа, які ґрунтуються на знаннях нумерації чисел
першої сотні; розвивати вміння розв’язувати задачі на знаходження третього
доданка; виховувати старанність, любов до природи.
Обладнання: картки для
індивідуальної роботи, комп’ютер, проектор.
Хід уроку
І. Підготовка учнів до сприйняття знань.
а) - Діти, пригадайте, чим ми займаємось на уроках математики ? (прийом «Асоціативний
кущ»)
(Лічимо, міркуємо, порівнюємо, розв’язуємо, відповідаємо, складаємо
задачі.)
- Усе це ми будемо продовжувати виконувати сьогодні на уроці.
б) Оголошення теми уроку
ІІ. Контроль, корекція та закріплення знань.
1. Робота в зошиті
а) Хвилинка каліграфії: написання цифри 4
2. Бесіда:
– До нас на урок завітає незвичайна гостя, а хто саме, ви дізнаєтесь,
відгадавши загадку.
У садах, лісах блукає,
В жовті шати одягає,
Золотисту стелить постіль
–
Жде сестрицю білу в гості.
(Осінь)
Осінь скликає дітей до школи. Ця чарівниця блукала у
нас за вікном, спостерігала за вашим навчанням і вирішила побувати на нашому
уроці. Вона принесла багато цікавих завдань і хоче перевірити, як ви навчилися
рахувати, розв’язувати задачі. (Осінь приносить учням завдання)
3. Фронтальна робота з класом
Розумова розминка
- Порахуйте від 16 до 25, від 80 до
96.
- Назвіть пропущені числа: 90, … ,
92, 93,…,…,96,…,98, 99,… .
- Полічіть десятками до 100.
- Назвіть двоцифрові числа: 8,12,40,65,89,100.
- Як називаються числа при додаванні ?
- Як називаються числа при відніманні ?
- Сформулюйте переставний закон додавання.
- Молодці! З першим завданням
осені ви справились, а тепер вона хоче, щоб ви в зошитах записали математичний
диктант.
4. Математичний диктант.
- Запишіть число, яке складається з 1 дес. 6 од.; 2 дес. 7 од.;
3 дес. 1 од.; 4 дес. 2 од.; 5дес. 6 од.; 6 дес. 8 од.; 7 дес. 9 од.
- Запишіть «сусідів» чисел: 28, 45, 82.
- Розкладіть числа 25, 41, 61, 66, 72
на розрядні доданки.
Взаємоперевірка.
(Обміняйтеся зошитами та перевірте математичний диктант)
- Наступним завданням від нашої гості є самостійна робота.
5. Робота з підручником: самостійне виконання
прикладів №302
(4 учні виконують завдання на індивідуальних картках)
Індивідуальна робота з картками.
Картка 1.
Обчислити приклади.
60 + 9 = 98 – 8 =
40 + 1 = 57 – 50
=
18 – 8 = 57 – 7 =
|
Картка 3.
Обчислити приклади.
40 + 8 = 45 – 40 =
47 – 7 = 50 + 6 =
81 – 1 = 67 – 60 =
|
Картка 2.
Обчислити приклади.
61 + 1 = 35 – 5 =
61 – 1 = 42 – 2 =
|
Картка 4.
Обчислити приклади.
12 – 6 = 32 – 30 =
16 – 9 = 48 – 40 =
7 + 5 = 52 – 2 =
|
Презентація результатів самостійної
роботи.
6. Розв’язування задачі на знаходження третього
доданка.
Коли осінь загляне в сад,
Наллється соком виноград.
І пізні яблука ранет
Солодкі стануть, наче мед.
- Із саду осінь принесла задачу.
У трьох ящиках 29 кг яблук. У першому ящику 5 кг
яблук, у другому – 4 кг яблук, а решта яблук у третьому ящику. Скільки кг яблук
у третьому ящику ?
( Розв’язок задачі записується на дошці та в зошитах )
7. Фізкультхвилинка
- Які ви молодці ! Але ви, певно, стомилися. Давайте перепочинемо, а заодно
виконаємо вправи, що допоможуть зняти втому.
8. - Осінь хоче з вами трішки погратися і приготувала
гру «Знайди зайве число»
40, 20, 30, 43, 90.
6, 7, 8, 4, 21.
21, 35, 56, 100, 99.
9. Робота в групах .
- А тепер вона хоче перевірити, як ви вмієте працювати у групах.
( Учитель об’єднує учнів у чотири групи, кожній з яких дає завдання )
1 гр.
Порівняти вирази.
30 + 7 … 36 68
– 8 … 60
25 – 5 … 25 – 1 48 – 8 … 48 – 40
2 гр.
Обчислити приклади.
(35 – 30) + 6 = 10
+ (37 – 30) =
7+ (28 – 20) = 12
- (67 – 60 ) =
3гр.
Записати в порядку зростання числа
16, 48, 39, 25, 44, 28, 56, 68, 72, 95
4 гр.
Розв’язати задачу.
На дереві сиділо 16 птахів. З них 8 горобців, 2
синички, а решта – ворони. Скільки ворон сиділо на дереві ?
Презентація роботи груп
10. Робота над геометричним матеріалом.
- А зараз осінь пограється з вами у гру «Мозаїка».
Вона хоче перевірити, чи знаєте ви геометричні фігури.
З яких фігур складено будиночок? Назвіть їх. Скільки
на малюнку трикутників, чотирикутників?
- Скільки у трикутнику кутів, сторін?
- Скільки у чотирикутнику кутів, сторін?
- Молодці! Ви гарно розрізняєте геометричні фігури.
ІІІ.
Підсумок уроку.
-
Ось і завершується наш урок. Осінь отримала велике
задоволення від вашої роботи на уроці. Покажіть за допомогою смайлика, з яким
настроєм ви залишаєте цей урок.
Оцінювання.
Домашнє завдання: №305, 306.