УРОК З ПРЕДМЕТУ «Я І
УКРАЇНА. ПРИРОДОЗНАВСТВО»
Тема уроку: «Гори. Карпатські гори» ( слайд 1)
Мета уроку: продовжувати формувати
поняття «гори»; розкрити залежність природи гір від їхньої висоти; ознайомити
учнів з характерними особливостями Карпатських гір, географічним положенням,
кліматом, рослинним і тваринним світом, корисними копалинами, працею людей.
Розвивати
спостережливість, уяву, пам’ять, мислення, творчість.
Виховувати
любов до Батьківщини, бережливе ставлення до природи.
Обладнання: карта України, проектор, електронна презентація.
Хід уроку
І.
Організація уроку.
Продзвенів дзвінок,
Починається урок.
Будемо
працювати,
Щоб про рідний край все знати.
ІІ.
Підсумок спостережень за погодою.
-
Який сьогодні день?
-
Який був учора?
-
Буде завтра?
-
Який місяць?
-
На зміну якому місяцю
прийшов?
-
Яке сьогодні число?
Інтерактивний
метод «Вузлики»
длакпохмуро
(похмуро)
дшхмарнобк
(хмарно)
укяснолкенц
(ясно)
щодвітрянок
(вітряно)
- Які слова
пов’язані із сьогоднішньою погодою?
- Що ще
можна доповнити? (температура повітря, вітер, опади)
Виступ
синоптиків:….
ІІІ. Перевірка
домашнього завдання.
1. Прийом
«Незакінчене речення» (слайд 2)
- На півдні Кримського півострова
знаходяться гори …
(показати на карті)
-
Найвища точка Кримських гір…
(показати
на карті)
2. Робота
на картках для індивідуальної перевірки знань (звучить запис шуму моря).
І. Рівень.
1.Продовж речення.
Зима на південному березі
Криму…, а літо… .
2. Назви рослини, які ростуть в
Кримських горах.
3. До яких гір за висотою
належать Кримські гори?
4. Назвіть корисні копалини,
які добувають в Кримських горах.
ІІ. Рівень.
1.
Підкресли слова, що
характеризують клімат південного берегу
Криму:
ЛІТО
(довге, коротке, жарке, холодне, дощове, сухе)
ЗИМА (малосніжна,
сніжна, холодна, сувора, тепло)
2.
Назви тварин, які водяться в
Кримських горах.
3.
Чому ріки в Кримських горах
пересихають?
4.
Чому тут збудовано багато
санаторіїв, будинків відпочинку?
3. Гра «Хто
більше» (2 команди)
Назвати якомога
більше рослин і тварин, які ростуть і живуть в заповідниках Криму. (На екрані
слайди із зображеннями рослин і тварин заповідників «Мис Мартьян», «Кримського», «Карадазького»
(слайди 3, 4, 5)
Через 2-3 хв.
команди зачитують свої назви. Для визначення переможця додаткові запитання:
-
Які ви знаєте заповідники в
Криму?
4.Виступ
екологів.
Наші екологи коротенько розкажуть нам про
Кримські заповідники
ІV.
Повідомлення теми і завдань уроку.
Сьогодні ми з вами
помандруємо в інші гори. А які саме? В
цьому вам допоможе кросворд (слайд 6).
1.
Найвища точка Кримських гір.
2.
Які рослини стеляться на
вологих місцях скелястих Кримських гір?
3.
Будівельний матеріал, який
добувають в кар’єрах Кримських гір?
4.
Екзотична кримська рослина.
5.
Дерево, яке росте на схилах
Кримських гір.
6.
Запашна квітка, яка
прикрашає Крим.
7.
Тварина, яка водиться в
Кримських горах.
Ключове
слово: КАРПАТИ
Метод
«Асоціативний кущ» ( слайд 7)
К А Р П А Т И
Отже, ми здійснимо подорож в Карпати, побуваємо на вершинах Карпатських
гір, вивчимо їх екзотичну рослинність, дізнаємось про тваринний світ, а також
про працю людей.
V.
Актуалізація опорних знань.
- Знайдіть на карті Карпати. В якій
частині України вони знаходяться?
VІ.
Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу.
1.
Відеофільм (про Карпати)
2.
Фізкультхвилинка.
Давайте уявимо, що ми з
вами опинилися біля підніжжя Карпатських гір. Хочемо піднятися на вершину? Для
цього треба потрудитися (імітування рухів). Ось ми і на горі. Відпочинемо
трішки. А тепер уявимо, що ми птахи. Полетіли донизу (імітування рухів)
3.
Розповідь учителя.
VІІ.
Осмислення учнями знань.
1.
Робота з підручником.
1.
Читання статті «Карпатські
гори»
2.
Відповіді на запитання.
3.
Робота в зошитах з
друкованою основою.
VІІІ.
Узагальнення та систематизація знань учнів
1.
Складання порівняльної
таблиці.
(Кримські
та Карпатські гори) (слайд 8)
2.
Ребуси.
3.
Підсумок уроку.
-
Отже, про що ви довідались
на сьогоднішньому уроці?
-
Про які гори ми говорили?
-
Які ще гори в Україні ви
знаєте?
-
Чим займаються люди цієї
місцевості?
-
Де відпочивають люди?
-
Сьогоднішній урок мене
навчив…
ІХ. Домашнє
завдання: читати статтю «Карпатські гори», відповідати на питання. Підготувати
додаткову інформацію про Карпатські гори.
Немає коментарів:
Дописати коментар