середа, 8 січня 2014 р.

Урок читання у 4 класі

УРОК ЧИТАННЯ У 4 КЛАСІ
Тема уроку: Весна дарує кожному, що треба і що хочеться. Д.Чередниченко «Рідні краєвиди».
Мета: вчити учнів сприймати змальовані словами образи природи рідної землі у прозовому творі, узагальнити знання учнів про початок весни, вчити їх спостерігати з а змінами в природі; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до природи.
Обладнання: картки зі словами.
Хід уроку
І. Організаційний момент на основі самоперевірки
ІІ. Перевірка домашнього завдання
І гр. – повідомлення про перші весняні квіти;
ІІ гр. – повідомлення про дрозда і шпака;
ІІІ гр. – повідомлення про журавля і жайворонка (звітують спікери груп)
-         Чиє повідомлення було найкращим?
ІІІ. Оголошення теми і мети розділу
-         Проблемна ситуація (передбачення за назвою розділу і малюнком)
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
-         Сьогодні на уроці ми ознайомимось із оповіданням Д.Чередниченка «Рідні краєвиди».
-         Пригадайте, про які пори року ми вже читали у «Рідних краєвидах»?
-         Відгадавши загадку, дізнаєтесь, про що будемо читати у цьому творі Д.Чередниченка.
І весела, й яснолиця, дивна в сонечка сестриця.
Роботящу вдачу має, Землю зелом засіває.
Заквітчає яр і поле, принесе у ліс обнову.
Відгадали, хто вона?
Ну, звичайно, це…. (весна)
V. Опрацювання оповідання Д.Чередниченка «Рідні краєвиди»
1. Підготовка до сприймання тексту
а) Вправа на миттєве сприймання слів. Слова на картках-блискавках:
шпак, дрізд, зяблик, журавель, жайвір.
-         Що означають усі ці слова?
ряст
підбіл
жевріють
виткнуться        
барва       
бентежно
малесенький
пересвистуються
ранні
пильнуй
примічай
придивляйся
б) Читання пірамідок слів





-         Прочитайте першу пірамідку згори, знизу до гори
-         Чи всі слова зрозуміли?
-         Що таке ряст?
-         Прочитайте в кінці тексту тлумачення слова підбіл.
-         Як розумієте слово жевріють?
-         Доберіть синоніми до слова виткнуться.
- Прочитайте другу пірамідку.
- Доберіть синоніми до слів барва, бентежна.
- Доберіть спільнокореневі слова до пересвистуються
-         Прочитайте третю пірамідку.
-         Яке слово тут зайве?
-         У яких реченнях за метою висловлювання вживаються ці дієслова.
-         До слова ранній доберіть антонім.
2. Читання оповідання:
а) читання І частини оповідання до позначки
- Підкресліть назви квітів.
- Від чийого імені ведеться розповідь?
б) читання з передбаченням:
 - Про кого йтиме мова у ІІ частині тексту?
- Читання тексту до другої позначки для підтвердження передбачення.
 - Що справдилося з ваших передбачень? Що ні?
 - А чи бачили ви рожевого шпака? (додаткова інформація про рожевого шпака)
в) читання ІІІ частини тексту:
- Прочитайте ІІІ частину тексту і попрацюйте в парах. Розкажіть своєму сусідові, який малюнок ви б намалювали до цієї частини.
3. Напівголосне читання оповідання дітьми:
- Прочитайте оповідання і поставте
«+» -  відомо
«-» - невідомо
«?» -  що хотів би дізнатись
(обговорення інформації)
4. Робота в групах  (гра «Дослідники»)
- читаючи текст доберіть слова, які означають:
І гр. – колір перших весняних квітів;
ІІ гр. – спів пташок;
ІІІ гр. – послідовність розгортання подій у творі.
(звіти груп)
5. Вибіркове читання
 - Продовжіть порівняння:
«Усе оживає, мов…»
«Попід хмарами двоє, мов би…»
«Три тополі височать у полі, мов…»
6. Творче завдання «Гра «Весняні дарунки»»
 - Користуючись текстом оповідання доповніть речення за змістом.
«Весна дарує кожному, що треба і що хочеться».
Землі… (коштовні шати)
Ліску… (проліски, ряст)
Птахам, що повертаються… (радість, квіти)
Полю… (проміння і вітер)
Людям… (роботу)
-         А тепер перевіримо завдання
VІ. Рефлексія
Тест.
1. Про яку пору року йдеться?
а) про літо
б) про ранню весну
в) про пізню весну.
2. Де побував оповідач?
а) у лісі, у полі
б) біля озера, у горах.
3. Яких птахів зустрів автор?
а) дрозда, журавля, шпака
б) зозулю, шпака, солов’я
4. Що з’явилось у ліску?
а) пролісок, ряст
б) тюльпан, лілія
VІІ. Підсумок уроку
-         Цей урок мене навчив…
-         Домашнє завдання: Поспілкуйтеся з матусею. Які у неї улюблені квіти? Що ти знаєш про них? Намалюй їх. Склади тести на три – чотири запитання по тексту оповідання.
-         Оцінювання.



Немає коментарів:

Дописати коментар